آبنما موزیکال

در تعریف و توضیح آبنما موزیکال بایستی به این نکته اشاره نمود که در حقیقت آبنمای موزیکال همان آبنما ریتمیک است که به وسیله موسیقی مدیریت و هدایت می شود . کارکرد و مکانیسم این نوع آبنما بر پایه فرکانس و طول موج های صدا می‌باشد، به این معنی که این امکان وجود داشته که تا هر ثانیه از موسیقی را برنامه ریزی کرده و برای مغز سیستم تعریف نماییم . سپس کنترولر فرکانس های موسیقی را به زبان قابل فهم برای PLC ترجمه می کند . در نهایت فواره های آب بر اساس فرکانس های صدا به هوا پرتاب می شوند.

آبنما موزیکال به زبان ساده

قبل از پرداختن به فواره آبنما موزیکال می بایست درک درست و دقیقی در مورد سیستم عملکرد این مدل از آبنما داشته باشیم. مدیریت و اداره عملکرد آب به نحوی که در نتیجه آن فضاسازی در زمینه زیباسازی صورت پذیرد. اما می‌‌توان با استفاده از علوم مهندسی مکانیک و برق و بکارگیری تکنولوژی آبنما را به سطح دیگری ارتقا داد. این امر با بکارگیری پمپ‌های دور متغییر که به وسیله کنترل‌هایی نظیر PLC مدیریت می‌شوند محقق می شود، محقق می‌شود. با این کار می‌توان آبنمایی ساخت که پویاتر باشد. بنابراین توضیحات آبنماها هرچه قدر که از سکون به حرکت بیشتر تغییر کنند آبنما ریتمیک و هارمونیک تعریف می شود.

بررسی مکانیزم آبنما موزیکال

آبنمای موزیکال یا همان رقص آب و موسیقی در دسته آبنماهای هوشمند دسته بندی می شوند. اما برای شناحت آبنمای موزیکال ابتدا می بایست آبنما را ازنظر ساختاری مورد بررسی دقیق‌تری قرار دهیم. بطور کلی یک پروژه آبنما در چهار بخش مشاوره وطراحی، عمران و ابنیه، تاسیسات مکانیکی و مهندسی برق پروژه، قابل تعریف است.
عمران و ابنیه
بخش ابنیه در مورد آبنما ، ساخت حوض ، متورخانه و کارهایی از این قبیل را شامل می‌شود. در واقع بنیان یک پروژه آبنما با طراحی و ساخت حوض و یا دریاچه استوار است. البته در مورد آبنمای خشک نیاز به ساخت حوضچه زیرزمینی خواهد بود.
مهندسی برق
اگر مکانیک را قلب یک آبنما بشمار آورد بنابراین بخش برق مغز آن را تشکیل می‌دهد . کلیه سیم کشی‌ها ، کابل کشی‌ها و کنترل پنل مربوط به قسمت برق یک پروژه آبنما می‌باشد. تمامی پمپ‌ها ، نازل‌های هوشمند، پکیج فیلتراسیون ، نورپردازی توسط مدار فرمان انجام می‌گیرد.
طراحی و مشاوره
کارشناسان متخصص و با تجربه در حوزه ساخت آبنماهای مدرن، پس از گفت‌وگو و بازدید از محل پروژه، اطلاعات مورد نیاز برای اجرای آبنما، در اختیار کارفرما قرار می‌دهند و ایشان را یاری می‌کنند تا بهترین و مناسب‌ترین نوع آبنما را انتخاب و نصب نمایند.
مکانیک و تاسیسات
نمود بیرونی یک پروژه آبنما را بخش مکانیک شکل می‌دهد. پمپ‌ها، لوله‌کشی، نازل‌ها  و تمام اکشن‌ها و حرکات آب، فواره‌ها و پرتابه‌هایی که در یک پروزه آبنما دیده می‌شود همگی در بخش مکانیک دسته‌بندی می‌شوند.

اَبَر آبنماها …

یکی از بهترین و زیباترین مدل‌های آبنمای موزیکال، مربوط به برج خلیفه دبی می‌باشد. استفاده از ۶،۶۰۰ چراغ زیر آب در ۲۵ رنگ متفاوت و طول حیرت انگیز ۲۷0 متر و امکان پرتاب آب تا ارتفاع 150 متر این آبنما را به یکی از بهترین نمونه‌های آبنما هارمونیک در جهان بدل کرده است .
نمونه دیگر از آبنما موزیکال آبنما هتل بلاژیو کازینوی معروف در شهر لاس وگاس در آمریکا است . این آبنما توسط شرکت Wet اجرا شده است. آبنمای برج خلیفه نیز از همین آبنما الهام گرفته شده است. این آبنما که در مساحتی حدود ۳ هزار مترمربع ساخته شده که در هر بار نمایش، ۳۰ دقیقه رقص آب را همراه با نور و موسیقی اجرا می‌کند. ۱۲۰۰ نازل آب، ۴ هزار چراغ و ۷۹۸ پرتاب‌کننده آب کوچک، ۱۹۲ پرتاب‌کننده بزرگ و ۱۶ پرتاب‌کننده خیلی بزرگ از ویژگی‌های این آبنما است . لاس وگاس در آمریکا است . این آبنما توسط شرکت Wet اجرا شده است. آبنمای برج خلیفه نیز از همین آبنما الهام گرفته شده است. این آبنما که در مساحتی حدود ۳ هزار مترمربع ساخته شده که در هر بار نمایش، ۳۰ دقیقه رقص آب را همراه با نور و موسیقی اجرا می‌کند. ۱۲۰۰ نازل آب، ۴ هزار چراغ و ۷۹۸ پرتاب‌کننده آب کوچک، ۱۹۲ پرتاب‌کننده بزرگ و ۱۶ پرتاب‌کننده خیلی بزرگ از ویژگی‌های این آبنما است .

 

 
آبنمای موزیکال برج خلیفه
آبنما موزیکال در آمریکا

قیمت آبنما موزیکال

 
قیمت آبنما موزیکال به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد.
ما در شرکت آذرآئین قیمت آبنمای موزیکال را پس از بررسی همه جانبه و درخواست کارفرما محاسبه می کنیم
عوامل مهم در تعیین قیمت آبنما موزیکال
مهمترین عامل در تعیین قیمت آبنمای موزیکال جنس و برند استفاده شده در یک پروزه آبنما موزیکال می باشد .
استفاده از لوازم و اجناس به کار رفته چه در بخش مکانیک شامل پمپپ ها و نازل ها و چه در بخش الکترونیک مانند فیوزها اینورتورها و رله ها تاثیر بسیار زیادی در قیمت تمام شده ابنما موزیکال ایفا می کند.
به عنوان مثال یک پمپ ایتالیایی قیمت در حدود 50 میلیون تومان و یک پمپ ایرانی 25 میلیون تومان می باشد.
عامل دوم در تعیین قیمت ابنما موزیکال وسعت پروژه می باشد غ به این معنی که وسعت و بزرگی آبنما موزیکال چه میزان استرو نتیجتا به چه میزان تجهیزات نیاز دارد
برای بدست آوردن قیمت یک پروزه آبنمای موزیکال با همکاران ما در شرکت مهندسی آذرآئین تماس حاصل نمایید.
آبنما موزیکال
هدایت و کنترل آبنما
چگونه انجام می‌شود؟
اولین آبنما را در سال 1386 طراحی و اجرا کردیم . ما قدیمی ترین شرکت در این حوزه بوده و مفتخر به دریافت چندین لوح تقدیر از کارفرمایانمان شدیم . شرکت آذرآیین در زمینه نوآوری نیز افتخار کسب کرده است . ما اینجا هستیم که بهترین آبنماها را طراحی و اجرا کنیم. آبنمای موزیکال و آبنمای ریتمیک و آبنمای هارمونیک که در انگلیسی عموما Dancing fountain نامیده می‌شوند، قابل مدیریت هستند. مدیریت این دسته از ابنما بر عهده کنترولر تابلو فرمان است.
کنترولر آبنما موزیکال

پشتیبانی و ثبت سفارش

شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن با کارشناسان ما در ارتباط برقرار کنید و ضمن دریافت مشاوره درمورد آبنمای مورد نظر خود، نسبت به ثبت سفارش اقدام فرمایید.